نهال گلابی بیروتی

گلابی بیروتی:

منشاء این رقم گلابی مشخص نیست و اینکه این میوه مخروطی شکل منظم و متوسط است.نهال گلابی بیروتی.
این رقم گلابی نسبتا زودرس است و درزمان رسیدن بافتی زرد متمایل به سبز خواهدداشت.
طعم گلابی بیروتی شیرین و آبدار است.
درخت گلابی بیروتی درختی است که میتوان گفت نسبتاً بزرگ است و دارای برگ های متوسط است.
درخت گلابی بیروتی شکلی کامل گسترده دارد و نکته دیگر این است ک پابلند و پربار است و اینکه گلابی بیروتی زودرس بوده و ریزش قبل از رسیدن دارد.

ویژگی مهم

ناگفته نماند این رقم گلابی عملکرد و کیفیتی مطلوب دارد و گلدهی آن اواخر فروردین است و زمان رسیدن آن اواسط تا اواخر مردادماه است.
این رقم گلابی قدرت انبار مانی کم تا متوسط دارد.
به طور کلی این رقم گلابی ها مانند سایر ارقام گلابی تحمل خشکی و رطوبت زیادی را دارند.

نهال گلابی بیروتی:

نهال گلابی بیروتی یکی از ارقام گلابی میباشد که نهال آن اولین بار از اروپا وارد ایران شد این نوع گلابی از گلابی های مشهور در بازار ایران میباشد و از نظر اقتصادی دارای اهمیت بالایی دارد نهال گلابی بیروتی دارای میوه ای سفت بوده و همانند سیب اگر نمیه رسیده برداشت شود در جای خنک به مدت طولانی میماند نهالستان آذر نهال احمدی آذر از بهترین بذر ها این نوع نهال را تولید و عرضه میکند.

ارقام دیگر نهال گلابی

ارقام دیگر نهال های گلابی را میتوان به  :گلابی آنژو، گلابی وینترنلیس، گلابی بارتلت، گلابی دوشس،گلابی ژاندارک، گلابی باسه، گلابی کولمار، گلابی بوره ژیفار و گلابی دوینه دوکومیس را نام برد. بارتلت نام دیگر گلابی بیروتی که در اروپا بنام گلابی ویلیامز مشهور است.

درخت گلابی اروپاییPyrus communis به خانواده Rosaceae تعلق دارد و بومی نواحی ساحلی و یا معتدله از نواحی غربی قاره اروپا ، شمال آفریقا و نواحی مختلفی در سراسر آسیا است . این درختان بین ۱۷-۱۰ متر ارتفاع دارند اما نمونه های درختچه ای و کوتاه قامت نیز در بین آنان وجود دارد. اکثر ارقام گلابی اروپایی شاخه هایی بدون خار دارند اما بر روی شاخه برخی از نمونه های این گیاه خارهای کوچکی مشاهده می‌شود. برگها ۱۲-۲ سانتیمتر طول دارند و حاشیه برگها می تواند صاف و یا دندانه‌دار باشد.این درختان به بی آبی تحمل زیادی دارد اما نیاز آبی سالانه ی این درخت برحسب آب وهوا،خاک ،پایه ور قم ۱۲-۱۰هزارمترمکعب میباشد.این درخت به صورت قطره ای،بارانی ،نشتی وکرتی آبیاری میشود.


خاک

خاک های سنگین ومرطوب برای این درخت مناسب نیست. و خاک باید سبک بازهکشی خوب وشنی لو می و رسی وعمیق باشد.

تکثیر

در احداث باغات گلابی از پایه های به ودر خاک های سنگلاخی پایه های زالزالک مناسب میباشد. درخاک های خشک پایه های گلابی وحشی درخاک های زهکشی از پایه های بذری گلابی استفاده میشود.

هرس

این درخت به صورت سبک هرس میشود و باید به سیخک های دوساله ی آن توجه کر.د زیرا میزان باردهی به اندازه ی سیخک های دوساله بستگی دارد.

برای خرید نهال سیب به صورت عمده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

مدیر فروش : 1784 481 0914

مشاوره : 4980 482 0914

مدیر فروش 2 : 1526 481 0914

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *