نهال گلابی درگزی

خرید نهال گلابی درگزی و خرید انواع  نهال عمده با تخفیف ویژه به صورت تضمینی ۰۹۱۴۴۸۱۷۱۸۴ و ۰۹۱۴۴۸۲۴۹۸۰ و ۰۹۱۴۴۸۱۱۵۲۶

گلابی درگزی:

درمورد گلابی درگزی باید این مسئله را مطرح کرد که خود عقیم و دگر بارور هستند،اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم باید گفت که گرده های یک گل توانایی باروری مادگی گلهای همان درخت را ندارند،بنابراین لازم است که برای محصول دهی مناسب دویا چند رقم مختلف گلابی در کنارهم کاشته شوند تا محصول مناسبی به دست آید.
نهال این رقم گلابی از ارقام مهم و تجاری و بازار پسند گلابی در ایران است.
این میوه خوش طعم در اوایل مهرماه میرسد و اینکه میوه آن در مقایسه با سایر گلابی هادرشت و بسیار خوشمزه است.نکته دیگر در مورد گلابی درگزی این است که به مراقبت کمتری نیاز داردبا این حال شیرین و خوش طعم و آبدار است.
نهال گلابی درگزی دارای بازدهی بالا بوده و فاقد سال آوری میباشد.
این رقم گلابی بسیار گسترده رشد میکند و رنگ پوست آن ۲۰ درصد مایل به سرخ میباشد،دارای ماندگاری بسیار زیاد درسرد خانه بوده ‌و مقاومت زیادی به بیماری آتشک دارد.

شرایط محیطی “نهال گلابی درگزی”

آبیاری:

سال اول پس از کاشت می بایست آبیاری درخت جوان با نظم و ترتیب و به شکل عمیق انجام شود. تا سیستم ریشه به خوبی گسترده و مستقر شود. بنابراین در طی فصل رشد هر هفته دو بار می توان نسبت به آبیاری این درختان اقدام کرد.میزان آبیاری درخت گلابی درگزی در فصول مختلف سال و شرایط اقلیمی و آب و هوایی متغیر است،بهینه آنست که به ازای هر روز از فصول بهار دو لیتر و برای فصل های تابستان در ازای هر روز ۳ لیتر آب در نظر گرفته شود.

نور:

نور عامل بسیار مهمی در رشد و گلدهی درختان گلابی است. این درختان را باید جایی کاشت که به خوبی در تمام روز از نور مستقیم آفتاب بهره مند باشند. کمبود نور از جمله دلایل عدم شکل گیری جوانه گل و یا ریزش غنچه های گل در این درختان است.

دما:

درختان گلابی در تحمل سرمای زمستان به شکل متفاوتی عمل می کنند. به نحوی که گونه های مختلف این درختان سرما را بین 25- الی 40- را می توانند تحمل کنند . جوانه های گلابی در حدود 1500-600 ساعت دمای زیر 7 درجه سانتیگراد نیاز دارند. تا در بهار سال بعد بتوانند باز شوند و باردهی داشته باشند.

خاک:

درختان گلابی خاکی با زهکش مناسب را نیاز دارند. و خاک های سنگین و رسی که رطوبت را در خود نگه می دارد برای آنان مناسب نیست.

نحوه کاشت

“نهال گلابی درگزی “بهتر است که تا عمق حدود 1 متر خاک باغچه را با حدود 20-10٪ شن  مخلوط کنیم.  تا زهکش مناسب برای اکثر ریشه های فعالی این گیاه ایجاد می شود. همچنین اگر خاک بسیار شنی و سبک و سنگلاخ است. از پایه های زالزالک می توان برای درختان گلابی استفاده کرد. فاصله مناسب کاشت بر روی پایه های معمولی گلابی که درختانی با تاج گسترده دارند حدود 8-7 متر است. و برای درختان پاکوتاه (همانند آنهایی که بر روی پایه به قرار دارند)  4-3 متر می باشد.

بیماری و آفت:

از آفات گلابی می توان به شته ، شپشک های گیاهی و کنه های گیاهی نام برد. در بین بیماری ها نیز بیماری آتشک یکی از مهمترین بیماری های این گیاه است. که توسط نوعی باکتری Erwinia amylovora ایجاد می شود.

فواصل کاشت

فاصله ی کاشت درخت گلابی درگزی در زمینهای باشیب ملایم و مناطق بادگیر بصورت ۳*۳ و ۴*۳ متر کاشت می گردد شایان ذکر است در اراضی مسطح این فاصله بصورت ۴*۴ و ۵*۴ متر کاشت می گردد.

گرده افشان مناسب گلابی درگزی

گرده افشان مناسب گلابی درگزی در باغات گلابی بصورت کاشت هر ۳۰ اصله نهال گلابی یک اصله گرده افشان مناسب از ارقام نهال گلابی کاشت می گردد.

زمان کوددهی

زمان کوددهی درخت گلابی درگزی پیوندی از اواسط پاییز لغایت اواخر زمستان قابل اجراست و میزان کوددهی در هر هکتار ۵ تن کود پوسیده دامی تعیین می گردد.

میزان باردهی درخت گلابی درگزی

میزان باردهی درخت گلابی درگزی در هر هکتار و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی متغیر است،ولیکن در ازای حدود ۵۰۰ اصله درخت گلابی در هکتار عملکردی بیش از ۶۰ تن را داراست.

نهالستان آذر نهال احمدی آذر،خرید نهال با تخفیف ، لیست ارقام نهال،نهال گلابی،گلابی،گلابی درگزی ،خرید نهال گلابی.

خرید نهال مستقیم از نهالستان بدون واسطه با نشان استاندارد جهادکشاورزی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *