نهال هلو پلاستیکی

خرید نهال هلو پلاستیکی . و خرید انواع  نهال عمده با تخفیف‌ ویژه به صورت تضمینی ۰۹۱۴۴۸۱۷۱۸۴ و ۰۹۱۴۴۸۲۴۹۸۰ و ۰۹۱۴۴۸۱۱۵۲۶

هلو پلاستیکی :

منشاء این رقم هلو فرانسه میباشد.
هلو‌پلاستیکی همانطور که از نامش پیداست پوستی کاملا شبیه پلاستیک دارد و بدون پرز میباشد.
هلو‌پلاستیکی در مقابل سرما و خشکی تحمل چندانی ندارد.
این رقم هلو ۳ الی ۴ ماه در انبار‌میماند پس قدرت انبار مانی خوبی دارد.

مشخصات میوه هلو پلاستیکی

هلو پلاستیکی شکلی گرد و رنگی قرمز مایل به نارنجی دارد .و‌ بافت آن سفت و آبدار است ، هسته آن به گوشت‌چسپیده. و رنگ گوشت نزدیک هسته قرمز پررنگ است.
درخت این رقم هلو گسترده و شاخه های کوچکی دارد .
هلو پلاستیکی اندازه ای متوسط رو به درشت و طعمی ترش و شیرین را داراست.


هلو‌پلاستیکی از انواع کمیاب و مهم کشور است و برای تجارت و صادرات رقم مناسبی محسوب میشود.

 نهال هلو پلاستیکی از سال دوم شروع به باردهی نموده و محصول آن در اوسط تابستان میرسد که بسیار بازار پسند است.

نهال هلو پلاستیکی دارای میوه هایی شیرین و آبدار با سطح بسیار صاف و رایحه بسیار خوبی است که رقمی مناسب برای صادرات محسوب میشود. میوه های نهال هلو پلاستیکی نیز مانند اکثر ارقام هلو بسیار بیشتر از حد تحمل درخت بوده و این درخت باید حتمآ تنک شود.

دمای مناسب رسد نهال هلو پلاستیکی

نیاز سرمایی نهال هلو پلاستیکی در حدود 400 الی 1000 ساعت دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد است .که جهت بیدار شدن درخت از خواب زمستانی و گلدهی ضروری میباشد. درخت هلو پلاستیکی در فصل زمستان قادر به تحمل سرمای منفی 25 الی 30 درجه است.

نهال هلو پلاستیکی مانند اکثر ارقام هلو، خود بارور بوده و گرده افشانی توسط باد انجام می شود. فواصل کاشت این رقم نیز بصورت 3 متر در 3 متر بوده و آبیاری آن به میزان 10 لیتر در هر هفته باید انجام گیرد. هلو پلاستیکی رقمی با خاصیت انبارداری بالا بوده و همانطور که گفتیم برای صادرات بسیار مناسب میباشد.

خصوصیات عمومی درخت هلو پلاستیکی

اندام های رویشی

درختان هلو پلاستیکی دارای تنهای با پوست صاف و هموار هستند. رنگ پوست آنها در جوانی، قرمز متمایل به سبز بوده که به تدریج با افزایش سن به خاکستری – نقره ای تغییر می یابد. عمق نفوذ ریشه اصلی بر حسب بافت خاک، ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر می باشد. ریشه های جوان به رنگ نارنجی روشن بوده که به تدریج، تبدیل به نارنجی تیره با عدسکهای بزرگ می شود.

عمر اقتصادی نهال هلو پلاستیکی

عمر طبیعی درختان هلو پلاستیکی حدود ۲۰ تا ۳۰ سال است،. اما عمر باردهی اقتصادی آنها بیشتر از ۱۲ تا ۱۵ سال نبوده .و با افزایش سن به تدریج باردهی اقتصادی خود را از دست می دهند.

جوانه ها در بیخ برگ ها قرار داشته .و ترتیب قرار گرفتن آنها متغیر است. در شاخه ی هلو پلاستیکی به طور معمول، در هر گره سه جوانه شامل دو جوانه گل در کنار و یک جوانه چوب در وسط قرار دارد. گاهی تعداد جوانه های گل به ۴ تا ۵ عدد می رسد و البته در انواع زینتی تعداد آنها بیشتر است. در مواردی نیز، فقط یک جوانه ی گل به همراه یک جوانه ی چوب روی شاخه ظاهر می شوند.

در هر حال چیدمان جوانه های گل درختان هلو متنوع است .و به دلیل توارث پذیری بالای این صفت، تاج ژنوتیپهایی که تنوع بیشتری دارند ، تمایل به زودباردهی دارند. طول میان گره در ارقام استاندارد ۱۵ تا ۲۵ سانتی متر و .در انواع پاکوتاه که تک ژنی و مغلوب هستند، حدود ۱۰ سانتی متر است.

انواع شاخه

درختان هلو پلاستیکی شاخه های مختلفی دارند، که هریک نقش متفاوتی را در باردهی و کیفیت میوه ایفاء می کنند.انواع شاخه ها عبارتند از:

شاخه های یک ساله ی قوی (به طول ۵۰ تا ۱۰۰ سانتی متر)، به رنگ قرمز متمایل به سبز،. با جوانه های گل در محور و یک جوانه ی چوب در انتهای شاخه می باشند.. این شاخه ها جاری شاخه، همبستگی مستقیم دارد. چیدمان جوانه های گل روی این شاخه ها ممکن است، در طول شاخه به صورت ناجور باشد. گاهی ارقام را بر اساس نحوه قرار گرفتن نوع جوانه ها (تحتانی، وسط و/یا انتهایی از یکدیگر شناسایی و متمایز می کنند.

برندیها، شاخه های بارده با قدرت رشدی ضعیف (حدود ۱۰ تا ۲۵ سانتی متر) هستند. که در طول محور خود، جوانه های گل و در انتهای شاخه، یک جوانه ی چوب دارند. این شاخه ها در ارقام کمپوتی اهمیت زیادی دارند، زیرا میوه های متوسط یا کوچک برای مصارف صنعتی از قیمت بیشتری برخوردارند.

شاخه های منشعب، شاخه هایی هستند که از جوانه ای که در همان سال تشکیل شده، به وجود می آیند.

اسپورها، شاخه های یک ساله بسیار کوچک (۱ تا ۳ سانتی متر) با تعدادی جوانه ی گل هستند، که  به یک جوانه ی چوب منتهی می شوند.

ترکها، شاخه های بسیار بلند و قوی فاقد جوانه ی گل می باشند و بالاخره، بازوها، شاخه هایی با بیش از ۴ تا ۵ سال سن هستند که شاخه های بارده و رویشی روی آنها قرار می گیرند.

قلمه نهال هلو پلاستیکی
قلمه نهال هلو پلاستیکی

زمان رشد برگ و شاخه درختان هلو

در درختان هلو پلاستیکی، برگها و شاخه های جدید، بعد از شکوفه کردن روی درخت ظاهر می شوند. معمولا در ته برگها دو گوشوارک جانبی موقتی دیده می شود که با بزرگ شدن برگ، از بین می روند. پهنک برگ صاف یا چین خورده و لبه ی برگها دندانه ای است. چین دار بودن برگ که یک صفت مغلوب و تک ژنی (Wa/ wa ) است، در اثر اختلاف میزان رشد لبه های برگ بوجود می آید. در دمبرگ برخی ارقام، غده های کوچکی (گلند) وجود دارد که با کنگرهی دندانهای لبهی برگهای ارتباط مستقیم دارد. البته احتمال دارد در یک درخت، برگ های بدون گلند و بدون دندانه نیز وجود داشته باشند.

چگونگی رشد نهال هلو پلاستیکی

عادت رشد درخت، بر اساس فرم و شکل آن تعریف می شود. بیشتر درختان هلو پلاستیکی دارای تاج گسترده می باشند. البته این صفت به زمینه ژنتیکی رقم بستگی دارد و از توارث مندلی و اثرات محیطی تأثیر می گیرد. پهن برگ، در ارقام هلو پلاستیکی می تواند صاف یا موج دار باشد، که به ترتیب، توسط آلل های غالب یا مغلوب Wa تعیین می شوند.

فنوتیپ های برگ باریک، دارای مکان ژنی مندلی بوده و با ژنهای عامل پاکوتاهی پیوستگی دارند.یکی از ویژگی های برگ در ارقام هلو، وجود یا عدم وجود گلند در دم برگ می باشد. سه نوع گلند: “فرم کلیوی ( Ee/ Ee )”، “فرم کروی (Eelee)” و “بدون گلند ( ee/ee )”، در برگ هلو قابل تمایز است، که در یک مکان ژنی مندلی با غالبیت ناقص (E/ e) تظاهر می یابند.این صفت همبستگی بسیار بالایی با مقاومت به سفیدک پودری که در اثر “Podosphaera pannosa” ایجاد می شود، دارد و فنوتیپهای هموزیگوس غالب برای این صفت (فرم کلیوی) کمترین حساسیت را دارا هستند.

پراکنش و تولید

هلو در دنیا به عنوان یک میوه ی تابستانی خوش طعم و .جذاب در بین سایر میوه های معتدله شناخته می شود. اگر چه این میوه بسیار زود فاسد می شود، .اما بسته به تقاضای بازار، می تواند سود و درآمد زیادی را برای باغدار داشته باشد. هلو در شرایط معتدل تا حدودی گرم بهتر می روید. و مقاومت زمستانه ی آن متوسط می باشد. مقاومت هلو نه تنها کمتر از سیب و گلابی، بلکه نیاز سرمایی آن نیز کم تر از آنها بوده، از این رو در عرض های جغرافیای پایین تری نسبت به سیب و گلابی کشت می شود .

در حال حاضر هلو با حدود ۵/۱  میلیون هکتار سطح زیر کشت یکی از محصولات مهم تجاری پنج کشور .چین، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا و ایران محسوب می شود. چین با ۷۷۰ هزار هکتار به تنهایی ۴۹ درصد از سطح زیر کشت دنیا را به خود اختصاص داده است. همچنین ایتالیا با ۷۱ هزار، امریکا با ۵۶ هزار و اسپانیا با ۵۰ هزار هکتار رتبه های بعدی را دارا هستند. ایران نیز رتبه دهم را در بین کشورهای دنیا داراست .

سطح زیرکشت نهال هلوپلاستیکی

در ایران کشت هلو و شلیل در سال های اخیر نیز از روند روبه رشدی برخوردار بوده است. طبق آمار سازمان خوار و بار جهانی (۲۰۱۱ ، FAO) T سطح زیر کشت این محصول. در ایران از سطح ۲۵ هزار هکتار در سال ۲۰۰۲ به ۴۷۵۰۰ هکتار در سال ۲۰۱۲ رسیده است.

در این میان استان های البرز، مازندران، تهران، فارس و گلستان به ترتیب در رتبه اول تا پنجم .تولید هلوو شلیل کشور قرار گرفته و بیش از ۵۰ درصد تولید هلو و شلیل را به خود اختصاص داده اند. استان های اردبیل کرمانشاه ، همدان، آذربایجان غربی، چهار محال بختیاری .در رتبه های بعدی قرار دارند.

نهال هلو مخملی با بهترین کیفیت
نهال هلو مخملی با بهترین کیفیت 

خرید نهال هلو پلاستیکی در نهالستان آذرنهال احمدی آذر ، نهال هلوی پلاستیکی را .با را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالیمیتوانید خریداری کنید . شما میتوانید عکس نهال هلوپلاستیکی و مشخصات نهال هلو پلاستیکی را در وب سایت مشاهده .و جهت کاشت نهال هلو پلاستیکی و نحوه قلمه نهال هلو پلاستیکی و همچنین آبیاری نهال هلو پلاستیکی و نحوه سم پاشی هلوپلاستیکی میتوانند شما را راهنمایی کنند.

توجه داشته باشید 

نهال فروشی آذر نهال احمدی آذر تولید کننده نهال هلو پلاستیکی در کشور آماده ارسال و فروش این رقم نهال هلو به تمامی مناطق ایران می باشد.
نهالستان آذر نهال احمدی آذر آماده هرگونه همکاری و خدمات مشاوره رایگان به باغداران عزیز به .منظور خرید بهترین و با کیفیت ترین انواع نهال با ضمانت برگشت کالا می باشد.
جهت اطلاع از مشخصات نهال‌ هلو پلاستیکی و آموزش کاشت نهال هلو پلاستیکی و همچنین احداث باغ  و دیدن عکس های بیشتر. و همچنین نحوه هرس نهال و آشنایی کلی با درختهلو پلاستیکی با ما تماس‌ ‌بگیرید.

خرید

خرید نهال مستقیم از نهالستان آذر نهال بدون واسطه با نشان استاندارد جهادکشاورزی.

شما خریداران محترم به منظور خرید نهال هلو پلاستیکی و همینطور دریافت لیست ارقام نهال ها. و قیمت نهال ها میتوانید به نهالستان آذر نهال احمدی آذر مراجعه نمایید. و یا با شماره های ۰۹۱۴۴۸۱۷۱۸۴ و ۰۹۱۴۴۸۲۴۹۸۰ و ۰۹۱۴۴۸۱۱۵۲۶تماس حاصل فرمایید. (خرید نهال با تخفیف).

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *