نهال هلو قجیر قانات

خرید نهال هلو قجیر قانات . و خرید انواع  نهال عمده با تخفیف‌ ویژه به صورت تضمینی ۰۹۱۴۴۸۱۷۱۸۴ و ۰۹۱۴۴۸۲۴۹۸۰ و ۰۹۱۴۴۸۱۱۵۲۶

هلو قجیر قانات

نهال هلو قجیر قانات زادگاه اصلی این رقم هلو و اکثر ارقام هلو کشور چین میباشد.
نکته دیگر این است ک‌درختان هلو قجیر و اکثر هلو ها عمر کمی‌دارند. و اندازه آنها نسبت به دیگر درختان میوه متوسط رو به کوچیک میباشد.
این رقم‌هلو دارای ۶ الی ۱۰ سال عمر مفید و اقتصادی میباشد.که البته درکشور های پیشرفته این عمر به ۲۵ سال هم‌میرسد. دلیل این امر رسیدگی به موقع و موقعیت مکانی درخت هلو میباشد.


هلو قجیرقانات دارای پوستی به رنگ قرمز تیره و گوشت سفید یا زرد رنگ میباشد.
این رقم هلو از اواخر فروردین گل میدهد. و ۱۰ الی ۱۴ روز به طول می انجامد .و در شرایط و موقعیت آب و هوایی خوب در اوایل مرداد میرسد.
این رقم هلو در مقابل سرمای شدید مقاومت کمتری دارد. و ممکن است آسیب ببیند.
هلو قجیر قانات بافتی نرم وفیبر دار دارد .و طعمی بسیار شیرین دارد و برای فروش رقم خوبی به شمار میرود.

عمر مفید نهال هلو قجیر قانات

اکثر درختان هلو عمری نسبتا کوتاهی دارند،. اما از لحاظ تنوع و ارقام در دنیا بسیار بی شمار هستند. عمر مفید و صرفه اقتصادی نهال هلو قجیر قانات در ایران حدود ۶ تا ۱۰ سال است، .در صورتی که در کشور های پیشرفته این رقم به ۲۵ سال نیز می رسد. دلیل این امر رسیدگی به موقع و نیز موقعیت مکانی درخت هلو است.

رنگ میوه

معمولا پوست آن به رنگ قرمز تیره .و گوشت این نوع میوه ممکن است به رنگ سفید یا زرد باشد و در اطراف هسته رنگ آنها به قرمز گرایش پیدا می کنند.

نهال هلو

تاریخ رسیدن میوه هلو قجیر قانات

شروع گلدهی آن از اواخر فروردین شروع شده .و معمولا حدود ۱۰ تا ۱۴ روز به طول می انجامد. و تاریخ رسیدن میوه  نهال هلو قجیر قانات در شرایط و موقعیت آب و هوایی خوب به اوایل مرداد ماه موکول می‌شود.

ارتفاع درخت

درختان هلو نسبت به سایر درختان میوه اندازه نسبتا متوسط روبه کوچک دارند، حدود ارتفاع آن ها در کشور ما ۳ تا ۸ متر است، گاهی نیز این ارتفاع به ۱۰ متر نیز می رسد.

میزان باردهی نهال هلو قجیر قانات

 این نوع درخت میوه عمر کوتاهی دارد و به طور متوسط ۸ سال می توان از آن میوه خوب برداشت کرد. معمولا میزان باردهی آنها در هر هکتار حدود ۸۰ تن است. این مقدار می تواند در مناطق مختلف متفاوت باشد.

تحمل سرمای زمستانی و تحمل گرمای تابستان

نهال هلو قجیر قانات معمولا در برابر سرمای خیلی شدید مقاوم نبوده و ممکن است به درخت آسیب وارد شود. نیاز سرمایی این نوع درخت حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ساعت است و در برابر سرمای زیر ۲۱ درجه آسیب پذیر است. اما برخلاف تحمل سرمای زمستانه در برابر گرمای تابستانه قادر است تا دمای ۴۰ درجه را نیز تحمل کند.

نحوه رسیدگی و عمل آوری 

شرایط محیط کاشت نهال هلو قجیر قانات

برای رشد صحیح و خوب نهال هلو قجیر قانات معمولا نیاز است شرایط محیطی مطلوبی را برای آنها فراهم کنیم. به عنوان مثال زهکشی خوب برای آنها می تواند بر رشد درختان هلو تاثیر مستقیمی داشته باشد باشد و مناسب ترین خاک برا آنها خاک های لومی شنی است، آنها معمولا در برابر خاک های آهکی از خود حساسیت نشان می دهند و بهتر است از کاشت آنها در این نوع زمین ها اجتناب کنیم.

فواصل کاشت

به یاد داشته باشید که برای کاشت نهال هلو قجیر قانات بهتر است، اگر منطقه ای که کاشت درخت هلو در آن اتفاق می افتد، زمستان با یخبندان شدید توام باشد بهتر است زمان کاشت را در اواخر زمستان انجام دهید تا زمستان ملایم باشد و آب حاصل از بارش باران و برف، نیز باعث استقرار اولیه نهال هلو شود؛ اما فواصل کاشت این نوع هلو معمولا در زمین های مسطح و معمولی ۴*۴ متر در مناطق با بارندگی ۲۰۰ میلیمتر است.

نهالستان هلو قجیر قانات
نهالستان هلو قجیر قانات

آبیاری نهال هلو قجیر قانات

حداکثر مقدار مصرف روزانه آب درخت نیز تابع شرایط آب و هوایی، .گسترش شاخه و برگ، تراکم درختان و غیره می باشد. در هر حال می توان حداکثر مصرف را ۲۵ تا ۲۰۰ لیتر در روز برای هر درخت در نظر گرفت.

برنامه آبیاری در مورد باغات هلو از ویژگی های خاصی برخوردار است. دوره رشد درخت هلو بسته به رقم و شرایط آب و هوایی بین ۱۷۰ تا ۲۱۰ روز است.

سمپاشی نهال هلو قجیر قانات

مناسب ترین کود برای نهال هلوقجیر قانات کود ۱۰-۱۰-۱۰ است. در سال نخست کاشت نهال بهتر است که، حدود ۷ تا ۱۰ روز بعد از کاشت، به مقدار ۲۵۰ گرم از این کود استفاده کنید. اما بعد از رشد و گذشت ۴ تا ۱۰ سال دو بار در سال و به مقدار ۴۵۰ تا ۹۰ گرم را می توان برای آنها استفاده کرد.

هرس

افراد با تجربه و نیز مهندسین کشاورزی توصیه می کنند برای هرس درختان هلو از چهار نوع هرس به نام های، هرس باردهی، جوانسازی، تنک کردن و فرم دهی استفاده کنیم تا درخت رشد مناسب و خوبی داشته باشد.

خرید نهال هلوقجیر قانات در نهالستان آذرنهال احمدی آذر ، نهال هلوی آلبرتا را .با را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالیمیتوانید خریداری کنید . شما میتوانید عکس نهال هلوقجیرقانات و مشخصات نهال هلوقجیرقانات را در وب سایت مشاهده .و جهت کاشت نهال هلو قجیر قانات و یا احداث باغ نهال هلو‌ .و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال هلوقجیرقانات از نهال فروشی آذر نهال با ما تماس بگیرید. قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه: هرس نهالهلو قجیر قانات و نحوه قلمه هلوقجیر و همچنین آبیاری هلو قجیرقانات و نحوه سم پاشی هلوقجیر میتوانند شما را راهنمایی کنند.

نهال هلو قجیر قانات
میوه هلو قجیر قانات محصول نهالستان آذر نهال

توجه داشته باشید 

نهال فروشی آذر نهال احمدی آذر تولید کننده نهال هلو قجیرقانات در کشور آماده ارسال و فروش این رقم نهال هلو به تمامی مناطق ایران می باشد.
نهالستان آذر نهال احمدی آذر آماده هرگونه همکاری و خدمات مشاوره رایگان به باغداران عزیز به .منظور خرید بهترین و با کیفیت ترین انواع نهال با ضمانت برگشت کالا می باشد.
جهت اطلاع از مشخصات نهال‌ هلو قجیر قانات و آموزش کاشت نهال هلو قجیرقانات. و همچنین احداث باغ  و دیدن عکس های بیشتر. و همچنین نحوه هرس نهال و آشنایی کلی با درختهلو قجیرقانات با ما تماس‌ ‌بگیرید.

خرید

خرید نهال مستقیم از نهالستان آذر نهال بدون واسطه با نشان استاندارد جهادکشاورزی.

شما خریداران محترم به منظور خرید نهال هلو قجیر قانات و همینطور دریافت لیست ارقام نهال ها. و قیمت نهال ها میتوانید به نهالستان آذر نهال احمدی آذر مراجعه نمایید. و یا با شماره های ۰۹۱۴۴۸۱۷۱۸۴ و ۰۹۱۴۴۸۲۴۹۸۰ و ۰۹۱۴۴۸۱۱۵۲۶تماس حاصل فرمایید. (خرید نهال با تخفیف).

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *